Izmir Bostanli'da bulunan mozaik atölyemde yetişkinler ve çocuklar için mozaik, seramik ve resim kursları verilmektedir.

MOZAİK ATÖLYESİ

Huzur dolu, keyifli bir ortamda çay veya kahvenizi yudumlarken, mozaikle tanişmak ve bu sanatin çeşitli tekniklerini öğrenip uygulamaya ne dersiniz? Hafta içi ve hafta sonları hem zamanınızı değerlendirin hem de günlük yaşamın stresinden bir parça uzaklaşın.

Mozaik kursu her seviyeden katılımcıya açık olup

Çalışma grupları 5-6 kişiliktir

Kurslar hafta içi akşamları ve hafta sonları olarak yapılmaktadır. İsteyen katılımcılar ekstra ders ücreti ödeyerek birden fazla derse katılabilirler

Kursa katılanlar mozaik pensesi kullanarak BTB, Vitreous, Seramik, Mermer gibi değişik malzemeleri kırma tekniklerini öğrenir, kırdıklarını değişik objeler üzerine döşer ve uygun derz seçimini öğrenerek uygular

Katılımcıların kullanacakları malzemeler atölye tarafından temin edilir

İsteyenler için malzeme temin ve satışı

Katılımcılara zengin arşiv desteği sağlanır

Sipariş üstüne kişiye özel tasarımlar yapılır

Özel günleriniz için atölyemizden mozaik satın alınabilir.

Kurs çalışmalarından örnekler için tıklayınız.

           


SERAMİK ATÖLYESİ

İlk pişirimi yapılmış, ev içi kullanıma yönelik seramik objeleri boyayarak kullanıma hazır hale getirme

Seramik çamuru ile kendi seramiklerinizi yaratma fırsatı

Zengin desen katolog desteği

Kendi branşında uzman eğitmenler eşliğinde en fazla 5 kişilik küçük gruplar ile çalışma fırsatı
          

                   
ÇOCUK ATÖLYELERİ

Hobi olarak tanımlanan ve boş zamanların değerlendirilmesi olarak görülen sanat çalışmaları, aslında çocuklarımızın yaratıcılıklarını geliştiren, özgüven kazandıran, kendilerini doğru ifade edebilmelerini sağlayan etkili çalışmalardan biridir. 

Çocuk gelişiminde sanat eğitimi de eğitimin diğer süreçleri kadar önemlidir. Çocukların dünyasına girerek, görsel ve düşsel yolculuklarında onlarla beraber olmak, yaratıcılıklarını ortaya çıkarmak, eğlenirken öğretmek en büyük keyfimiz. 

MOZAIK ATOLYESI

Hafta sonları ilk öğretim çağındaki çocuklar için, 5 kişilik çalışma grupları eşliğinde mozaik çalismaları.
Çocuklarınız hem el becerilerini, yaratıcılıklarını geliştirsin, hem de akranları ile birlikte sosyalleşsin.
Kurs çalışmalarından örnekler için tıklayınız...

ART CRAFT ATÖLYESİ

Atölyemizde cumartesi günleri düzenlenen Art Class etkinliğinde, art craft (kağıt sanatı) ve geri dönüşümlü malzemeler kullanılarak yapılan dersler küçük gruplar halinde, çocuklarımızın küçük kas gelişimine ve yaratıcılıklarını geliştirmeye ve desteklemeye yönelik çalışmalardır.

                        

SERAMİK ATÖLYESİ

Hafta içi okul çıkışı veya hafta sonları, kendi branşında uzman eğitmenlerce küçük çalışma grupları ile seramik dersleri.

Bırakın çocuğunuz seramik çamuruna şekiller versin, yaratıcılığını geliştirsin, içindeki enerjisini seramik çamuruna aktarsın.

İlk pişirimi yapılmış seramik objeleri boyasın. Boyarken keyif alsin. Kendi desenleyip boyadığı tabağında yemeğini yesin, bardağindan sütünü içsin.

Kurs çalışmalarından örnekler için tıklayınız.

                         

RESİM ATÖLYESİ

Hafta içi okul çıkışı veya hafta sonları kendi branşında uzman eğitmenlerce bireysel ya da grup resim derslerimiz, Akademisyen bakış açısıyla farklı obje ve tekniklerin kullanıldığı desen, karışık teknik, suluboya, tuval üzerine akrilik, ve küçük yaş grubuna yönelik temel sanat eğitimine yöneliktir.

Bunların yanı sıra, temel sanat eğitimine ilişkin kavramlar, malzeme tanıtımı, ressamlar, resim akımları, gibi bilgilerle de çocuklarımız sanat konusunda bilgilendirilmektedir. Çocukların yüksek düzeydeki algılama ve düş kurma platformunu desteklemek adına gerek günümüzden gerekse de klasik hikaye ve masallardan destek alarak resim derslerimizi yüksek konsantrasyonla devam ettirmekteyiz.

Kurs çalışmalarından örnekler için tıklayınız.

       

ANNE-ÇOCUK ATÖLYESİ

Çocuklarıyla birlikte hem keyifli vakit geçirip hem de yaratıcı çalışmalar yapmak isteyen anneler ve çocukları için atölyemizde çalışma fırsatları